Forum smierc Strona Główna smierc
smierc i umieranie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

blog ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 121, 122, 123
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum smierc Strona Główna -> Moderowane przez 11k
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Pon Lut 27, 2023 01:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybralem sie do sauny w weekend
w weekendy zwykle pracuje, wiec byla to dosc niepowtarzalna okazja
pierwsza osoba, ktora mijalem po przebraniu sie zlapala mnie za posladek
byl to mlody Hindus, czy cos
w kazdym razie nieobrzezany
atmosfera byla dosc przyjazna i otwarta
niespecjalnie spodziewalem sie czegos takiego
zwykle spotykalem tylko czasem otwarte osoby i to czesto dawaly mi do zrozumienia, ze niespecjalnie im sie podobam

w poniedzialek i wtorek praktycznie skonczylo sie szpachlowanie sypialni, wiec w srode wybralem sie znow do sauny
tym razem atmosfera byla gorsza, byly glownie dziadki, a gdy wreszcie przyszlli mlodzi, ja bylem juz bardzo zmeczony, a oni niespecjalnie zainteresowani mna

minely cztery dni, a ja wciaz nie pozbieralem sie
czuje sie poprostu beznadziejnie
zrobilem wreszcie moja mieszanke soku z ziolem, w nadziei, ze mnie pozbiera, ale niespecjalnie to czuc


obezalem trzyczesciowego Drakule na Netflixie i jak zwykle troche to rezonowalo ze mna
najbardziej: The spirit is willing, but the flesh is weak

terapia byla orzezwiajaca, wlala na powrot we mnie swiatlo i troszke checi zycia
teraz jednak znow czuje sie bardzo ograniczony
latwo powiedziec, ze jesli sie jest na wlasciwej sciezce i robi to co do nas nalezy, to wszystko uklada sie tak jak powinno
ja jednak coraz mniej jestem tym, kim bylem
coraz mniej chce mi sie szukac wolnosci, walczyc o nia
samo obrazanie sie na rzeczywistosc jest malo skuteczne, a przeciez skutecznosc jest we wszystkim najwazniejsza


coraz mniej czuje to zycie
przygladanie sie kopulujacym panom pozwala obejzec nie tylko troche wiecej prawdy w ich oczach, ale tez troche wiecej odbicia siebie w nich

nosilem kiedys sporo okulary przeciwsloneczne, co troche wydawalo sie innym dziwne
dzis nosze czasem okulary korekcyjne, bo bez nich wyraznie widze tylko do dwoch metrow
maja one filtr z chlorku srebra z domieszka jonow miedzi, co sprawia ze swiatlo zaciemnia je tak samo jak klisze w aparacie, ale pozniej miedz sprawia, ze proces sie cofa
gdy tylko jest troche wiecej swiatla, moje okulary przyciemniaja sie ukrywaja moje oczy

kiedys zaslanialem je, by nie straszyc ludzi swoimi bialymi tenczowkami i martwym wzrokiem
dzis znow patrzac w innych widze swoje smiertelne odbicie

tam w saunie nie czulem sie jednym z nich
przyszedlem swiecac i dzielilem sie cieplem z innymi
wychodzilem jednak chlodny i niepelny


po dwoch latach mam wreszcie dostac ten agencyjny kontrakt opiekuna medycznego
od wrzesnia pracowalem nad tym przy pomocy zwiazkow zawodowych i chyba dotarlo do szefowej kadr, ze nie odpuszcze, a ona sama ryzykuje dyscyplinarka blokujac mnie
medycyna pracy troche mnie meczyla i jeszcze bede mial badania poziomu przeciwcial WZW B i ospy, ale juz zdazyli mi powiedziec, ze nie zycza sobie, bym pracowal w normalnych szpitalach
mam sie trzymac jak najdalej akcji


nie wiem, czy to ta sauna mnie tak rozlozyla, czy wdychanie kurzu, ktory w wielkich ilosciach pojawil sie wszedzie
im bardziej wypelniam sie energia mojej terapii, tym mniej zycia w sobie czuje
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Lut 27, 2023 01:57    Temat postu:

Powrót do góry
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Nie Mar 05, 2023 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po mojej terapii przysiadlem
zawsze nerwowo podchodze do czegos, co ma byc przelomowe, bo ile to juz razy nadzieje sie nie spelnialy?
tym razem posypaly mi sie jelita
to logiczne, ze to jeden z najwazniejszych organow do naprawy, a naprawy czasem przechodza ciezko, ale jednak bylo to przykre
siadlo mi przyswajanie, jelita, ktore ostatnio kiepsko chcialy sie ruszac zaczely pracowac jak szalone i poziom cukru mi podskoczyl
pare dni spedzilem na lezeniu i sraniu po 8 razy dziennie
nawet teraz mam niski poziom magnezu i caly ranek latala mi powieka

terapia naprawila mi jelita, ktore przestaly tolerowac leki, ktore biore
kazda dlugofalowa chemioterapia wymaga przyzwyczajenia sie do niej, najczesciej kosztem zdrowia jelit
zdrowsze jelita, gorzej funkcjonujace

dwanascie dni spedzone glownie na niczym

do domu naprzeciw wreszcie sie ktos wprowadzil
wyglada mi na wiedzme 6
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2023 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po serii badan i konsultacji zmienilem leki
samo przestawianie trwalo tylko 2-3 dni, ale i tak zdazylem sie poklucic w firmie, wiec zrobilem focha i powiedzialem, ze ide na chorobowe
w miedzyczasie wreszcie pomalowalismy pokoj i prawie skonczylismy klasc panale na podloge
wczesniej obcielismy tez zywoplot i posadzilismy troche krzaczkow
bylo prawie trzy metry szczescienne scinkow i nadal mam cztery duze drzewa i krzewy do regulacji

czuje sie wykonczony
nie mam sily utrzymac telefonu w rece
caly dzien sie opierdalam, a mimo to jeszcze sie nie zregenerowalem
po prostu nie nadaje sie do pracy

pomimo calej bezsilnosci mam dobry nastroj
facet, ktory mi pomaga interesuje sie troche roznymi teoriami i systemami, wiec troche mu poopowiadalem
bardzo niewiele ostatnio tego robie
ezoterykow wrecz unikam, bo zwykle przynosza same komplikacje
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sob Maj 06, 2023 03:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiadka jest w ciazy
a moze chodzi tylko o kota, ktory sie wprowadzil do mojej nowej sasiadki
w kazdym razie czuje kogos nowego

moj pracownik nie odezwal sie przez caly tydzien
trudno mi trzymac kontakt z ludzmi, a jednoczesnie samemu byc tam, gdzie jestem najmocniejszy

kazdy czlowiek sprawia, ze mam okazje spojrzec na siebie z nowej perspektywy i ten czlowiek zmusil mnie, by sprobowac okreslic sie jakos spojnie
wytlumaczyc ze swojej slabosci

nie mam pewnosci gdzie my wlasciwie stoimy ze wszystkim
opor sprawia bol, a unikanie bolu wywoluje opor

ktos mnie zapytal jak to bylo z moimi narodzinami i troche o tym myslalem
spedzilem dwa lata medytujac przed Bialym Wielkim Czarnym, diamentowym Kalu
urodzilem sie z pominieciem Bramy Lona, niewyczyszczony, slaby, w obcym ciele, ktore nigdy nie mialo zyc dluzej, niz chwile

Jestem synem Diamentowego Kali
bustwa niebinarnego
pana zycia i smierci
urodzilem sie poprzez Dolne Zaswiaty
Henry pomogl mi odnalezc ta droge i byloby to bardzo niezwykle by oposcic DOM poprzez Dolne Zaswiaty

urodzilem sie w stanie demona, bardzo slabego, ale jednak na podobienstwo Diamentowego Kali


w glebi siebie jestem niepolarny, co fascynuje i przestrasza ludzi
im bardziej odcinam sie od swojej ciemniejszej strony, tym slabszy sie staje
swiatlo nie ma przeciwwagi

moim ydamem jest smierc, moim zrodlem Kali
walczac z przemiennoscia, ze zmianami, walcze z najglebsza natura siebie, ktora jest odbiciem pana zycia i smierci, narodzin i przemijania, dobrobytu i rozpadu

czas przestac bac sie, ze w oczach innych zobacze odbicie siebie, na ktore nie jestem gotowy
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sob Maj 20, 2023 02:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozmawialem z sasiadka i powiedziala cos o drzewach, lipach
ja jej na to, ze posadzilem troche drzewek i pokazalem jej moje brzozki
troche sie zmieszala i ja sie zmieszalem
mysalem tak o tych drzewach i zdalem sobie sprawe, ze w fibromialgii chodzi o niedobory czegos
fibromialgia nie wychodzi w zadnych dostepnych badaniach
to jest tak, ze jak nie mozna przypisac komus innych chorob, to zostaje sie przy diagnozie fibromialgii
wielu lekarzy woli jednak wyslac do psychiatry, albo oskarza o udawanie, co na jedno wychodzi

wiadomo, ze organizm atakuje jakies bialka, ktore sa powiazane z jedna z trzech wersji koncowek nerwowych
nie koncowki czuciowe, ktorych jest najwiecej, ani nie peryferyjny uklad nerwowy, ktory odkryto calkiem niedawno
chodzi o koncowki odpowiedzialne za odczuwanie temperatury i cisnienia
czy drastycznie zmienia sie odczuwanie temperatury? i tak i nie
organizm przeciez pracuje nad tym co odbiera i silna zmiana docierajacych sygnalow nie musi sie bezposrednio przekladac na ich interpretacje
u mnie czuje sie wewnatrz goracy, a z wierzchu zimny

z jednej strony wiec mamy schorzenie autoimmunologiczne, z drugiej ekperymenty nie potwierdzaja, by istnialy reakcje uczuleniowe, ani klasyczne stany zapalne
na tym nauka sie konczy

konczy sie, bo nie obejmuje procesow kanibalistycznych w organizmie
pisalem wiele lat temu o fioletowych komorkach jak je nazywalismy
z moich podrozy po organizmie wynioslem wiedze o funkcjonowaniu takich mechanizmow
biale krwinki przechodzac przez gruczol blisko kregoslupa, zdecydowanie powyzej nerek sa tam programowane na misje, by wydobyc brakujace elementy z istniejacych tkanek, ktore sa uznane za mniej wazne
to miedzy innymi dlatego czujemy sie polamani przechodzac infekcje
organizm niszczy wiele komorek, a oprocz tego ten gruczol zuzywa duzo energii i pracuje bardzo intensywnie czasem prowadzac do odczucia pieczenia

skoro mamy juz mechanizm stojacy za fibromialgia, ktory aktywuje sie po silnych infekcjach, wypadkach, traumach i czasem samym wieloletnim stresie, to czego wlasciwie organizm szuka i dlaczego te braki nie sa zaspokajane w inny sposob?
przy calej chemii w jedzeniu i otoczeniu, lekach, diecie opartej na przetworzonych produktach i roslinach chodowanych masowo, czy mozna jeszcze mowic o prawidlowym wchlanianiu?

byl czas, ze srodowisko medyczne podzielilo sie w kwestii przeszczepow kupy
wielu lekarzy nie przyjmowalo do wiadomosci, ze mozna miec zaburzenia flory bakteryjnej na tyle silne, ze moga same z siebie prowadzic do otylosci i do chorob autoimmunologicznych
zaczeto robic przeszczepy (kupa pakowana w kapsulki dojelitowe i zamrazana) i okazalo sie, ze osoby zmagajace sie z nadwaga przez wiele lat wracaly do prawidlowej wagi, mimo ze wczeniej ich starania nie przynosily efektow
pojawil sie jednak dodatkowy problem
wraz z przeszczepem kupy ludzie nabierali cech i zachowan psychicznych dawcy
przeszczepiajac bakterie przeszczepiali sobie tez osobowosc


ze wszystkich dosc przykrych lat w moim zyciu rok 2019 byl dla mnie wyrozniajacy sie
zle sie czulem, musialem wziac silne antybiotyki i pozniej juz nie moglem dojsc do siebie, az w koncu rzucilem prace, ktora mialem przez 11 lat
zaczalem tyc i moja fibromialgia nasilila sie

na poczatku tego roku wreszcie doszedlem do dosc dobrej terapii, ktora miala wszystko zalatwic
po poczatkowo dobrych rezultatach jej dzialanie jednak slablo
Gora dala mi przepis, ale nie dosc pelny

element, ktory organizm tak sciga i nie moze znalezc, bo juz dawno sie wyczerpal w tych 'mniej istotnych' czesciach ukladu nerwowego ma struktore cukrow zlozonych
po to wlasnie potrzebuje paki drzew

w poprzedniej terapii, gdy mieszanka zaczynala fermentowac jej dzialanie wzmacnialo sie


w moim miescie, ktore jest swiatowa stolica stwardnienia rozsianego utworzono centrum badan nad chorobami neurodegeneratywnymi
bylo to mozliwe dzieki duzej donacji J K Rowling, ktorej matka zmarla na MS gdy byla mniej wiecej w moim wieku

przeprowadzilem sie blizej tego centrum
gdy wychodze z domu widze te same ulice i te same sklepy, ktore widza naukowcy pracujacy tam
maja tam wielkie zbiorniki fermentacyjne i szukaja lekarstw, a w szczegolnosci probuja chodowac bialka, ktore maja byc lekarstwem na MS

moje zycie w duzym stopniu polega na izolowaniu sie od roznych dystrakcji i szukaniu srodowiska, ktore by mnie inspirowalo
wchlaniam to co ludzie nosza w sobie


duchowa sciezka zawsze jest odnajdywaniem siebie, by moc odnajdywac innych
zyjemy w Zaswiatach
na ich dnie
im bardziej jestesmy zamknieci na komunikowanie sie z innymi w sposob, w jaki przebiega komunikacja w Zaswiatach, tym bardziej jestesmy wyizolowani w swiecie, w ktorym probujemy ukladac sobie zycie


bardzo lubie Scarlett Johanson
lecial film Ghost in the shell i nie moglem sie oderwac, mimo, ze nie moglem go sobie przypomniec, a zaczalem w drugiej polowie
film konczy sie stwierdzeniem, ze definiuje nas to co robimy, a nie nasze wspomnienia

latwo chwytac sie wspomnien i robie tego bardzo duzo
pretekstem jest praca nad soba i proba lepszego zrozumienia siebie i swojej sciezki
wspomnienia to jednak to co bylo
w Zaswiatach wspomnienia to cos co spycha nas w dol
nie ma prawdziwej wolnosci bez uwolnienia sie od wspomnien

dlatego jeszcze zyje
zyje dopoki moje spomnienia przestana mnie bolec

majac do wyboru powrot w Zaswiaty do DOMu, kolejne wcielenie, albo wybor piekla dla siebie, wybralem pieklo - dno Zaswiatow
znane pieklo jest czesto lepsze niz obce niebo

w niebie wczesniej czy pozniej trzeba cos robic, a ja nienawidzilem mysli, ze mialbym robic cos kompletnie obcego mi
w niebach jest dla mnie za duzo nieskrepowanej wladzy i polityki, a ja nie bylem gotowy na samotnosc, ktora towazyszy wladzy



namieszalem troche w pracy
obrazilem sie, odwalilem focha i powiedzialem wszystkim, ze skoro szefostwo mnie wykozystuje i nie szanuje, to ide na chorobowe
i poszedlem
wzialem 2 tygodnie

zadzwonilem pozniej do przychodni i zapytalem o skierowanie do neurologa
oddzownil lekarz i powiedzial, spoko, robi sie; pogadalismy o mojej sytuacji, zajrzal w moja kartoteke i stwierdzil, ze: sporo tego sie tu dzieje
- to dostane to skierowanie?
- nie
- dlaczego?
- bo na fibromialgie nie ma leczenia, to siedzi w twojej glowie; dobrze, ze nie bierzesz lekow przeciwbolowych

szefowa po powrocie z urlopu byla wsciekla
powiedzialem, ze nie odpowiadam za to co ludzie mowia, a ja mam rzeczywiste problemy zdrowotne i potrzebowalem przerwy
powiedziala, ze wysyla mnie do najwiekszego oddzialu, do najbardziej syfiastego i do pralni, bo te obszary podlegaja pod nia
ogolnie wypierala sie, bo wie, ze w sadzie pracy mialbym dobre argumenty
zaproponowala, ze przesunie trzy osoby i da mnie na oddzial, gdzie mialem nadzieje pozostac zanim znow mnie zdjeto


w miedzyczasie dostalem wezwanie do medycyny pracy
bylem tam dwa razy w okolicach lutego zalatwiac certyfikat do podjecia nowej pracy i dostalem go, wiec zalozylem, ze to manager z mojej obecnej pracy mnie podkablowal potencjalnie jako pierwszy krok, by mnie wywalic

bylem przesluchiwany przez godzine
babka sama nie potrafila sie okreslic, kto wlasciwie to zainicjowal
czy moja aktualna praca, przyszla, a moze urzad od zasilkow

przez godzine musialem odpowiadac jak sie czuje, jak ze spaniem, jakie leki biore, jak dzialaja, jakie mam wyniki, kiedy przyjechalem do UK, czy mam rodzine, czy choruja, jakie mam hobby, jakie mam zycie towazyskie, jak spedzam czas, czy zawsze mieszkalem w miescie, dlaczego chce podjac druga prace, czy pije, czy biore jakiekolwiek narkotyki, bardzo duzo pytan odnosnie mojego zdrowia psychicznego, nastawienia itd itd
bardzo dlugo dyskutowalismy co oznacza miec role w pracy, ktora wiaze sie z kontaktem z pacjentami i roznymi definicjami tego, z czym moja firma ma duze problemy
nie potrafia sie zdecydowac, czy bardziej chodzi o ochrone pacjentow, czy mnie przed pacjentami i kiedy, w ktora strone zachodzi ryzyko regulowane prawnie

dostalem moj certyfikat dostepu do pacjentow
cos o czym w Polsce mozna pomarzyc i na co kler sie nigdy nie zgodzi
u mnie kazdy zanim podejmie prace z dziecmi, doroslymi, osobami chorymi i niepelnosprawnymi nie jest juz pytany o zaswiadczenie o niekaralnosci, ktore jest nic nie warte
zamiast tego zapisuje sie w organizacji, ktora monitoruje nie tylko kroniki policyjne i sadowe, ale tez potencjalnie sledzi cala aktywnosc w internecie i uzywanie komorek
wyzsze wersja certyfikatu oprocz obowiazku informowania o zmianie adresu zamieszkania wymagaja tlumaczenia sie, jesli chce sie miec wiecej niz jeden numer telefonu komorkowego
dmuchamy na zimne
agencja pracuje 24/7 i oplacana jest przez nowych czlonkow; panstwowy pracodawca oplaca za swoich pracownikow
nie ma wiec opcji, ze ksiadz molestuje dzieci i przenosi sie go do innej parafii i innej szkoly
by dostac certyfikat na dzieci musialbym sie liczyc z tym, ze policja moglaby robic wywiad wsrod moich sasiadow

w tym spotkaniu bylem potraktowany jak potencjalny terrorysta i bylem przesluchiwany jak terrorysta
cala moja skrocona historia zycia, sytuacja obecna i nastawienie do przyszlosci
kobieta przedstawila sie jako lekarz, ale nie pokazala nazwiska i oprocz tego, ze byla czarna, to miala nijaki akcent, najpewniej z poludnia kraju

byc moze to agencja policyjna wyrywkowo lub na innej podstawie skierowala mnie na przesluchanie
zapytalem kto z moich menadzerow mnie skierowal, a ona tylko przewrocila oczami i powiedziala, ze wszystkie listy wygladaja tak samo
pracownik publiczny powiedzial mi wiec w oczy, ze mnie oklamuja

cale spotkanie zdawalo sie nie miec kierunku
zwykle profesjonalisci stawiaja glowne tezy i pozniej je eksploruja, a tu bylem utrzymywany w niewiedzy po co wlasciwie tam jestem i co chca wiedziec
musialem odslonic rece i pokazac dlonie
przynajmniej cztery razy zapytala sie, czy mam jakies pytania do niej, ale na zadne nie potrafila wprost odpowiedziec

wspomnialem, ze pracowalem przez 11 lat dla organizacji charytatywnej, ktora przeprowadza szkolenia z zakresu prawa dla pracownikow opieki zdrowotnej, wiec jesli mowi, ze chce sie upewnic, ze znam prawo w kwestii relacji pacjent-opiekun, to moze byc spokojna
i ze jesli chce mnie w tym doksztalcic to moze ogolnie popracowali by nad tym, by wszyscy w systemie byli przeszkoleni


byc moze fakt, ze dostalem dwie recepty na leki na fibromialgie, ktore sa po prostu silnym oglupiaczem i lekiem podbijajacym serotonine, po ktorych chce mi sie rzygac, wzbudzily czyjes podejrzenia
skoro nie moge oczekiwac nic innego od mojego lekarza poza receptami na dragi, to chce chociaz tego, by pozniej ktos mi nie powiedzial, ze udaje chorego, a nawet sie nie lecze

gdybym jednak byl terrorysta to takie spotkanie by raczej nic nie wychwycilo, ale przynajmniej wladze moglyby sie tlumaczyc, ze probowaly temu przeciwdzialac i skierowaly na to konkretne srodki
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sob Lip 08, 2023 00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj wniosek o rente, ktory zlozylem w pazdzierniku, po odwolaniu, zostal zatwierdzony
najpierw w maju napisali mi, ze dostalem tylko 6 punktow z wymaganych 8, ale po odwolaniu doliczyli sie 9
w kwestii poruszania sie dostalem 4 na 8, wiec tego elementu nie dostane
pokazalem szefowej decyzje o rencie i mam nadzieje, ze nie bede zalowal
od wrzesnia rzad mojego kraju wzial sie za obsluge zasilkow, ktore przestaja byc federalne, a to sklonilo mnie, by sprobowac z renta
czego mozna bylo spodziewac sie po nacjonalistyczno-populistycznych politykach, ktorzy od kilkunastu lat trzymaja sie stwoich stolkow?
-reprezentuja nurt w polityce, ktory nazywany jest trumpizmem, czyli odpustowy patriotyzm na pokaz, niszczenie demokracji i wszelkich jej istytucji, zniechecanie do udzialu w wyborach, szczucie na oponentow, niszczenie pola do wszelkiej dyskusji i prezentowanie jedynie slusznych pogladow oraz organizowanie bojowek idiotow, ktorzy stanowia dodatkowe podparcie w przypadku prob odsuniecia ich od wladzy
-przejmowanie sadow i mediow i promowanie osob poslusznych, a nie wyksztalconych i wybitnych
-sprowadzanie polityki do prymitywnych przepychanek itd

minister od zasilkow stwierdzil, ze proba zorganizowania nowych urzedow otworzyla mu oczy jak trudno jest zarzadzac panstwem i zdecydowanie jest za tym, by nie spieszyc sie z kwestia niepodleglosci, ale samej ideii nie porzucil, bo musialby zmienic partie

bylem jednym z pierwszych, ktorzy aplikowali poprzez nowy lokalny urzad i przez 5 miesiecy nie mialem zadnego odzewu
nie wiem, czy moje telefony mialy na cokolwiek wplyw, ale zwykle po nich cos sie ruszalo
przy odwolaniu konsultant powiedzial, ze mam zadzwonic za pare dni, a gdy to nic nie dalo zapytalem sie wprost ile wg nich jeszcze maja czasu, by zmiescic sie w oficjalnie przyjetych 56 dniach i czy zamierzaja tego dotrzymac


podobny problem mam z zalatwieniem pracy pielegniarza
udalo mi sie dodzwonic do tej £$T^£, ktora zajmuje sie moja rekrutacja, a ona zapytala, czy mam wszystkie szkolenia i ze musi je wszystkie przejzec
zapytala, czy widzialem filmiki jak sie reaguje na pozar i dokladnie, ktorego dnia

zaszedlem tak daleko w rekrutacji nie dzieki zwiazkom zawodowym, ale dzieki temu, ze ruszylem dupe i poszedlem na targi pracy, ktore maja czelnosc organizowac i zapytalem sie jednej z kierowniczek jak to sie dzieje, ze rekrutuja mnie juz ponad rok, a ja nadal nie pracuje i czy managerka z tego dzialu jest obecna - nie byla

na brytyjska biurokracje jest tylko jeden sposob: trzeba sobie znalezc plecy i napuscic jednych urzednikow na drugich
to jak wynajmowanie odpowiednio drogiego prawnika w sadzie


dostalem rente z wyrownaniem od wrzesnia, wiec bedac juz na skraju bankructwa odbilem sie troche
w miedzyczasie zrobilem kolejna dawke terapii w oparciu o przepis, ktory pojawil mi sie w glowie
skonsultowalem go jeszcze i podlaczam sie pod druga osobe, by klarowniej widziec co mam robic i jak to dziala

funkcjonuje lepiej, co latem jest raczej przewidywalne, ale dzis nie mialem sily na nic
odwiedzila mnie rodzina i bylo to bardzo stresujace i meczace
wystarczajaco mocno, ze zaczynam zastanawiac sie nad zmiana testamentu



po zmianie lekow okazalo sie, ze nie chce i nie moge jesc niczego slodkiego
mialem juz kiedys wypadek, gdy po wadliwych ziolach kompletnie przestala mi dzialac trzustka i do dzis mam blizne na twarzy po wielkim pryszczu jaki mi wtedy wyskoczyl
musialem wtedy przejsc na diete bialkowo-tluszczowa na kilka tygodni, wiec odzywialem sie glownie miesem, jajkami i zielonymi wazywami
tym razem jednak moj cukier jest w normie i nie ma zadnych objawow kwasicy ketonowej
po prostu czuje sie nieprzyjemnie po czymkolwiek slodkim i tylko czuje jak fermentuje we mnie
nawet poskarzylem sie lekarce, ze podejzewam u siebie drozdzyce i zaczalem sie zastanawiac nad terapia
objawy jednak sie uspokoily i tylko nadal slodycze mi nie pasuja
czerwone buraczki uznalem za zepsute i dzis nawet kiszona kapusta smierdziala mi stechlizna
przez 2 miesiace schudlem 5 kilo i zaczalem sie ruszac troche wiecej
zakladam, ze to tylko wieksza przebudowa w organizmie


sasiad zaczal cos dzialac w ogrodzie, a wiedzac jak bardzo nie lubi, spodziewalem sie wiekszego projektu
chodzila mi ostatnio po glowie pergola, wiec pewnie to to

nawet Kruszynke kiedys nauczylem, ze jesli bardzo sie skupi na czyms i na mnie to ja to odbiore
bylo to dwadziescia lat temu i wiele sie tu nie zmienilo
kazdy kto nosi mnie gdzies w pamieci, wysyla mi rozne mysli i obrazy
czasem jest tego dosc, by wyciagac jakies wnioski
nawet urzednicy, gdy czytaja moje nazwisko, to czuje jak mentalnie zblizaja sie

zyjemy w zaswiatach, a ja nigdy nie przestalem byc umarly

gdy Nina mnie poznala uzywalem nicka Natt
jest to jedno z tych imion, ktore nie maja plci
jest to pochodna imion Nathan, Nathaniel, Natanael
zwlaszcza to ostatnie pochodzi od: glos boga
gdy Nina mnie poznala bylem na sciezce szukania swojego zrodla
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sob Sie 12, 2023 01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swojego zrodla mialem ostatnio okazje poszukac w kiblu
wyrzygiwanie jelit do kibla ma w sobie wymiar duchowy, skoro zdajemy sobie sprawe, ze bardzo niewiele kontrolujemy w zyciu i wszystko moze sie nagle zmienic

narzarlem sie kapusty i przysnalem zaraz po obiedzie
pozniej pogadalem z Polska i poszedlem spac, bo czasem brakuje mi troche sil
w nocy obudzilo mnie cos, co pierwotnie wzialem za kolke jelitowa, a ta raczej sama przechodzi
po czterech godzinach zwijania sie z bolu i rzygania w koncu obliczylem, ze szybciej strace przytomnosc z odwodnienia, niz cos osiagne
wzialem Ubera do szpitala i to byl chyba blad
mialem szczescie, ze zdazylem przed porannym wysypem klientow, bo w poczekalni bylem praktycznie sam nie liczac krewnych osob juz przyjetych

po 10 minutach (?) wzieto mnie na zaplecze i mialem troche problem z dogadaniem sie z pielegniarka, bo nie chciala mnie sluchac i zaproponowala Paracetamol
mialem cisnienie 195/95 i temperature 34,5C, przyspieszony oddech i potencjalne objawy sepsy i/lub wstrzasu
komletnie olali, gdy mowilem, ze jestem odwodniony i powiedzieli, ze nie zaloza wenflonu, bo nie wiedza, czy zostane u nich
nikt sie nie zapytal, czy moge chodzic, jakie leki wzialem itd.
dla nich priorytetem bylo zrobic mi testy narkotykowe i na obecnosc krwi w moczu
dopiero wtedy zaczeli ze mna rozmawiac
kroplowke dostalem po 2h pobytu
pierwsze dwa wenflony im nie wyszly, bo robila je pielegniarka z agencji bez pojecia o tym
nie dali mi nic rozkurczowego
wiedzac, ze jest to raczej kolka nerkowa dali mi morfine
4,5 strzykawki, ktore podaje sie co 6 godzin w ciagu 4h
gdy bol sie poprawil, a kamien ulozyl od siedzenia tam, wypisali mnie do domu

srednia wieku personelu ponizej 30 lat

nastepnego dnia bylem jeszcze tak nacpany, ze wzialem chorobowe i wzialem sie za remont
ciaglu ruch chyba mi sluzyl, bo bol powrocil dopiero nad ranem

po trzech falach bolu, ktory nie reagowal na doustny diclofenac, ktory mi dali, w koncu zamowilem Ubera i pojechalem znow do szpitala i tez chyba byl blad
przez 7 godzin dostalem tylko dwa Paracetamole i juz nawet nie chce mi sie nikomu tlumaczyc, ze moja neurolog zabrania mi brac Paracetamolu
gdyby mi to wpisali w kartoteke mogloby to byc przyczyna fali omdlen wsrod personelu
poza woda, ktora dostalem z Paracetamolem przez 7h nikt nie zaproponowal mi zadnych napojow, zadnego jedzenia, nic
zadnych lekow tez
moje parametry byly na tyle dobre, ze wystarczylo mnie sprawdzac co kilka godzin
po 2h zorientowali sie, ze jeszcze siedze
niby sugerowali, ze mam wracac na poczekalnie, ale w miedzyczasie jeszcze do mnie wracali i nikt tego jasno nie powiedzial az odkryli mnie po poltora godzinie i wyprosili
usiadlem w poczekalni i 20 minut pozniej dostalem telefon z pytaniem, czy jeszcze jestem w szpitalu, bo nie wiedza gdzie jestem
dostalem zatoczke i troche posiedzialem, az mnie wyrzucili na korytarz i znow zapomnieli o mnie
po 5h dowiedzialem sie, ze inny szpital zgodzil sie mnie przyjac i ze bede tam mial lepsza opieke, w tym nad bolem i ze moze wysla mnie tam autobusem
okolo 20 gdy niewiele sie dzialo z moim przeniesieniem w koncu sie wkuzylem i powiedzialem, ze wstapie po drodze do domu po rzeczy i leki - nie
jeden lekarz zaproponowal, ze skoro inny szpital nie oddzwania, to moze pojade tam na oddzial lekkich zlaman i siedze tak dlugo az beda musieli sie mna zajac
stanelo na tym, ze wezwali mi taksowke i wyslali bez zadnych papierow/obserwacji i bez informacji gdzie mam jechac
oczywiscie gdy tylko sie ruszylem z krzesla po 7 godzinach siedzenia bol zaczal wracac
taksowkarz wyrzucil mnie pod glownym wejsciem
po 20 jest to juz nocna zmiana
poszedlem na Urologie, gdzie zreszta bylem rok wczesniej
oddzial spal, pustki, cisza, nic nie wiedzieli
byli tak mili, ze zadzwonili gdzies i potwierdzili, ze mam miejsce pietro wyzej
pojechalem winda i wbilem sie na ten oddzial
tam tez nic nie wiedzieli, ale moje nazwisko bylo nieprzekreslone na tablicy osob do przyjecia
pokazlem palcem: To Ja, gdzie mam lezec?
pietnascie minut pozniej bylem w pizamce, w lozku, jadlem kanapke, pilem herbate, a jak sie mozna bylo spodziewac, po pietnastu minutach poszedlem po morfine, bo atak powrocil i trwal pol nocy

rano lekarz stwierdzil, ze kamien ma nie 12 mm jak zmiezyli w duzym szpitalu trzy dni wczesniej, ale 4 mm i jesli nie wyjdzie to zajrza laparoskopem
nastepnego dnia zdziwil sie, ze jeszcze siedzi i obiecal zabieg jeszcze pozniej
kolejnego dnia stwierdzil, ze moze jednak litotrypsja by wystarczyla, bo podejrzenie sepsy przestalo byc aktualne, a goraczka bieze sie z blokady nerki
dostalem antybiotyki, ale tu byl problem, bo nie mialem wenflonu
musialem wiec poczekac 2 godziny az szefowa oddzialu poczuje sie zobowiazana to zalatwic

zapytalem lekarza o leki rozluzniajace, ktorych przez te wszystkie dni nie dostalem
dali mi za to Codeine, ktorej absolutnie nie moge brac i ktora, jak to opiat, tylko zwiekszyla bol
dostalem lek na prostate
po poludniu ni stad, ni zowad bol sie nasilil, wiec wynegocjowalem czopka, ktorych pielegniarki sie brzydza, ale dla mnie byly chetne zrobic wyjatek

cala noc przeszla bez bolu, wiec skoro wyniki krwi tez sie poprawily, rano lekarz stwierdzil, ze po lunchu wypad
w nocy szefowa oddzialu zachowywala sie jakby byla nacpana
zapominala o moich lekach, dala mi antybiotyki z 2h opoznieniem
nad ranem moj wenflon byl zarosniety, bo rece jej lataly jak z niego kozystala wczesniej i zaszedl krwia
probowala zalozyc nastepny (numer 6), ale jej sie nie udalo
po dwoch godzinach lezenia z dwoma tacami z lekami i z wenflonami, wszystko uwalone krwia jak w rzezni, poranna zmiana przejela kontrole
tym razem szefowa dniowki znalazla pielegniarke ze starzem i wyslala ja tylko do zaloznia wenflonu
pozbierala graty i przyniosla nowa tace

najnowszy wenflon byl w samym zgieciu lokcia, wiec nie bardzo moglem jesc, ani pic, ani umyc glowy, ale sniadania i tak zapomnieli mi dac, a nie moglem jesc ze wszystkimi, bo czekalem na obchod i decyzje, czy bedzie zabieg

z ciekawostek w obu szpitalach byly braki pradu, co nikogo jakos nie ruszalo, bo przeciez zasilanie awaryjne wlacza sie po paru sekundach
gorzej jesli bierzesz prysznic i przez te sekundy nie masz zimnej wody, ale wciaz masz goraca 83C
jeden z pacjentow z mojej sali powiedzial, ze jezdzac po kraju jako kierowca wycieczek, nocowal w niezliczonej ilosci miejsc, ale nigdy nie widzial prysznica o takiej mocy
sluchawka wrecz wyrywala sie


ogolnie wiec wakacje na koszt panstwa udaly sie
pobyczylem sie, mialem dosc regularne i opracowane przez dietetyka posilki
w domu kisily sie w tym czasie ogorki i buraki, ktore nastawilem dzien po pierwszej wizycie na ratunkowym
lekarze sami przyznali, ze te problemy to pewnie z powodu lekow, ktore biore
poniewaz nie przynioslem z soba, musieli mi zalatwic, a sa tylko dwie apteki w miescie, ktore je maja
nikt z personelu nie widzial ich wczesniej i lekarze musieli sobie googlowac efekty uboczne

lekarka, ktora je zapisala po konsultacji ze mna, mowila, ze nie sa dobre dla nerek, ale ze ja mam dobre nerki
wciaz od kilku miesiecy czekam na USG watroby, by w koncu dowiedziec sie, czy poprzednie leki mi ja rozwalily
wizyte w klinice mam dopiero przed swietami, a moj lekarz rodzinny nie jest zainteresowany leczeniem mnie
powiedzial mi, ze dla mnie nie bedzie zadnych skierowan do specjalistow, bo za duzo sie u mnie dzieje

lekarze bardzo nie lubia, gdy brakuje im pomyslow, a tym bardziej, gdy widza, ze nie sa kompetentni w czyms
problem w tym, ze zaden lekarz nie zna sie na wszystkim, a wiedze o wszystkim ma sie w internecie
stosuja wiec te swoje kalki i wyuczone wzorce, a gdy brak pomyslu to spychaja na innych, albo zwlekaja

bylem grzeczny i nie dyskutowalem z nikim
gdy jednak bylem ostatnio na pogotowiu w Polsce, to dostalem 100 mg Mydocalmu dozylnie i Spasmalgon, a tu z podobnym problemem butelke wody i Paracetamol, a pozniej Voltaren i morfine

czy naprawde kolek nie leczy sie juz lekami rozkurczowymi?
czy poza opiatami, paracetamolem i czopkami nie ma juz nic innego w szpitalnych aptekach?
nawet jesli polowa lekarzy nie rozumie i nie wierzy w istnienie fibromialgii, to nawet zakladajac, ze wszyscy pacjenci z fibromialgia bezczelnie klamia i udaja inwalidztwo, to tak trudno im zrozumiec, ze ci pacjenci maja zwykle lepsze pojecie o lekach przeciwbolowych, niz oni sami?
jestem na forum gdzie wciaz dyskutujemy wszystkie leki przeciwbolowe na rynku
ludzie pytaja, czy mozna zglosic sie do lekarza, by odcial nogi, bo maja juz dosc bolu, ktorego nie da sie kontrolowac
znamy rozne grupy lekow przeciwbolowych i strategie ich stosowania; ich mocne i slabe strony

tak bardzo przyzwyczailem sie do podejscia lekarzy w klinice, ze zapominam, ze reszta opieki zdrowotnej ma w dupie pacjentow
wiekszosc pracownikow to teraz osoby chciwe, czesto z roznych mniejszosci i dostarczana przez agencje


z ciekawostek bedac po paru dawkach morfiny wlaczyl mi sie tryb pijanego wujka i gdy pielegniarka zakladala mi wenflon zapytalem co mi podaje
- flush, wode
- aaa, slona wode
- ??
- no przeciez czuje co mi wstrzykujesz
- jak mozesz czuc co ci daje w zyle?

myslalem, ze kazdy moze czuc co mu sie wstrzykuje w zyle
czasem ostrzegaja, ze zimne, bo z lodowki, co mnie akurat lezy, ale przeciez dokladnie czuje smak tego co mi podaja
czy slone, czy slodkie, czy gorzkie

majac objawy fibromialgii od 12 roku zycia moze nigdy nie zauwazylem, ze moje nerwy przeszly jakies niespodziewane zmiany
ktos na forum sugerowal, ze jakis lekarz mowil, ze robiac sekcje zauwazyl, ze nerwy u osob z chronicznym bolem migruja pod powierzchnie skory

przeszedlem naprawe ukladu nerwowego i po ostatnich 2-3 terapiach efekt jest taki, ze zaczely bolec mnie wklucia
czasem smiac mi sie chcialo, zwlaszcza w przypadku cienkich igiel szczepionek, gdy ostrzegano mnie o wkluciu?
jakie wklucie, skoro latami najczesciej nie bylem w stanie powiedziec kiedy to nastepowalo

teraz boli jakby robil to Jason z horroru
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sob Sie 12, 2023 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylo mi ostatnio bardzo przykro
nawet nie z powodu zdrowia
zawsze fascynowal mnie fenomen ludzi urodzonych z brakami lub deformacjami, ktorzy zwyczajnie nie znaja innej rzeczywistosci i musza odnalezc sie w inwalidztwie, w ktorym sie urodzili
czesto podkresla sie jak pewne jednostki sa pelne zycia i zapalu do zycia, ale czy wszyscy?
jak ksztaltuje sie postrzeganie poziomu bazowego, odniesienia u osob, ktore nie znaja innego zycia?

mialem kiedys znajomego niewidomego od urodzenia
przyjechal kiedys do mnie pociagiem z Wroclawia, bo sam Wroclaw mial opanowany
paradoksalnie potrzebowalismy pomocy z elektronika, a on wiedzial jak przerobic telefon na pamiec, ale nie potrafil opisac tego, bo nigdy nie widzial schematow
telefon komorkowy i radio tez obslugiwal
nauczyl mnie, ze nawet jesli jakas droga jest duzo dluzsza, to zawsze mozna osiagnac ten sam cel
trudno mu bylo miec zal do tego, ze nigdy nic nie widzial, bo jak moglo mu brakowac czegos, czego nie znal?
nie rozmawialem wiec ze slepym o kolorach

moja firmowa zona sprzed paru lat tez nie widzi wszystkich kolorow
dlugo nie wiedziala, ze nie widzi zielonego, bo zakladala, ze wszyscy tak maja


moj smutek przyszedl jednak paradoksalnie przy urzadzaniu ogrodu
zastanawialo mnie dlaczego chce pewne gatunki kwiatow i krzewow, pewnych nie chce, a niektore sa mi obojetne
zawsze mialem slabosc do nowozelandzkich bukszpanow, ale okazalo sie, ze mam wewnetrzna opinie na temat wielu innych roslin i nie bylo to zwiazane ze wspomnieniami z dziecinstwa
wtedy zaczalem sobie przypominac jak byl urzadzony ogrod mojego ojca w okolicach Nothingham
pamietam ulice, na ktorej sie bawilem jako dziecko
moj ojciec stal za postawieniem tam sporego osrodka dla mieszkancow okolicy
jak juz pewnie pisalem moj ojciec, gdy zostal pastorem anglikanskim wyjechal do Wellington w Nowej Zelandii, gdzie mieszkal tez jeden z moich wojkow
moj ojciec pochodzil z poludniowej Szkocji, dawnego ksiestwa polnocnego, o ktorego istnieniu Szkoci juz dawno zapomnieli
gdy przyszedl czas wziac slub, wrocil do kraju, poznal panne z bogatej rodziny i po slubie pojechali w podroz poslubna do Kanady, a pozniej zabral ja do Nowej Zelandii
rodzina mojej matki byla na tyle majetna, ze w czasie pierwszej wojny rzad uprzejmie poprosil ich o oddanie jej rodzinnego domu na potrzeby panstwa
urzadzono tam szpital i szkole, a pozniej prawdopodobnie dom zniszczal
mojej matce Nowa Zelandia nie podobala sie, wiec zaraz po urodzeniu mnie wrocili do kraju i tak znalezli sie w polnocnej Anglii na nowe placowce

moja matka pochodzila z domu Jardin, co w jezykach europejskich oznacza Ogrod
rodzice wyslali mnie do anglikanskiej szkoly z bursa, na ktora uczniowie mowia Rics
ogladalem kiedys program BBC o tej szkole i pamietalem kazdy budynek
wykladowcami byli pastorzy anglikanscy i mieslimy tylko jedna nauczycielke - od Francuskiego
uczniowie wolali na mnie Jack, choc to nie bylo moje imie i troche skomplikowalo mi to poszukiwania w archiwach
po prostu wysmiewali moj szkocki akcent, ktory mialem po ojcu
w dawniejszych czasach na Szkotow wolano Jacks, tak samo jak na niemcow Jerry

nie skonczylem Ricsa
kiepsko mi szlo, a ojciec zaczal wykladac na Harlow i Oksfordzie
Rics jest zapleczem Oksfordu; wiekszosc uczniow w pierwszej kolejnosci rozwaza Oksford po skonczeniu Ricsa
ja w koncu wyladowalem na historii w Nothingham University
dosc przecietna uczelnia, chociaz maja dosc ciekawy kampus teraz
po studiach zrobilem nawet Divine Studies idac w slady ojca

kilka lat temu pojechalem do Nothingham i tak dlugo sie wluczylem, az znalazlem znajome budynki i lawke na cmentarzu, gdzie chodzilem z moja przyszla zona
wiele nagrobkow tam ma ksztalt aniola

gdy pisalem kiedys o technice Ogrodu, jak jest on metoda pracy z samym soba, swoja podswiadomoscia i nadswiadomoscia, pracy nad wlasnymi snami i miejscem spotkan innych, zapominalem wspomniec, ze Ogrod to moje drugie nazwisko po matce

ogrody byly kiedys oznaka prestizu i bogactwa, ozdobnym zbytkiem bogatszych
moja rodzina nie nalezala do najbiedniejszych, wiec zawsze mielismy ogrody
dzis urzadzajac swoj wracam troszke do korzenii i chcac nie chcac odtwarzam te znane mi
moj ojciec zaczal urzadzac swoj ogrod po moich urodzinach w 1908 roku, po tym gdy spedzil wiele lat w Wellington
zaloze sie, ze czesc bukszpanow, ktore wtedy posadzil, wciaz tam rosnie


pisze o roslinach, ale nie one same przyniosly mi smutek
moj smutek wynikal z tego, ze zdalem sobie sprawe, ze w moim zyciu jest bardzo niewiele zycia, ktore moglbym okreslic jako swoje wlasne, autorskie, nowe i bez sentymentu
lgniemy do tego co znane i rozpoznawane
dla mnie wiele miejsc mialo bardzo duze emocjonalne znaczenie
cokolwiek nie robie w zyciu wciaz przegladam sie w swoich odbiciach z innych czasow
jak gdy spotkalem swojego wnuka
przegladanie roslin otwiera wspomnienia, o ktorych nie wiedzialem, ze istnieja

kupujac pierwsze mieszkanie, kupilem takie z widokiem na duzy park - cmentarz, bo taki mialem budzet
kupujac pierwszy dom, kupilem taki z najwiekszym i najdzikszym ogrodem pelnym dziesiatkow gatunkow roslin, ktore wciaz jeszcze odkrywam
bylem kaplanem, bylem pastorem, bylem urzednikiem armii i wciaz nie czuje sie dobrze w typowo swieckiej roli
chcac nie chcac zycie zawsze pchalo mnie do roli osoby-instytucji

bylo mi smutno, bo zdalem sobie sprawe, ze wciaz krece sie tylko w odbiciach wlasnych wspomnien, a gdy ich brakuje, sam je przywoluje
moje wybory opieraja sie na doswiadczeniach i wspomnieniach, ktorych zwykle nawet nie jestem swiadomy
moje chorowanie tez ma gdzies podstawy w dawnych konfliktach i moim uporze

od przeszlosci byc moze mozna sie uwolnic, ale czy mozna uwolnic sie od siebie?
przez jakis czas ta mysl stala sie moja mala obsesja, az obudzila mnie z niej wizyta w szpitalu
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sro Lis 22, 2023 02:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyjechal do mnie Chlopak Z
na ponad 3 tygodnie
nie mialem cierpliwosci swietego
jest mily itd., ale
ALE

ten blog nigdy nie mial byc o innych ludziach, dlatego nigdy szczegolowo nie pisalem o innych
a co mozna powiedziec o Chlopaku Z?
pierwszej doby naszej znajomosci okolo 2009 roku zerwalem z nim znajomosc
i awansowalem
byl to pewien przelom w moim dorastaniu
przestalem siebie definiowac wylacznie jako liste tego czego mi brakuje
on wydawal sie swietnym dopelnieniem, ale jednak nie udalo mi sie nawiazac z nim kontaktu

chyba dopiero teraz lepiej rozumiem jego perspektywe
w duzym stopniu jest tylko produktem swojego dorastania i w jego swiecie nie ma miejsca na bliskosc, o ktorej ja marzylem, i ktora probowalem odtworzyc przez wieksza czesc swojego zycia


bedac u mnie Chlopak Z wyprowadzal mnie z rownowagi i najbardziej przykre w tym wszystkim bylo to, ze widzialem w nim odbicie siebie i swojej rodziny
wiele rzeczy, ktore moglbym mu zarzucac jak lenistwo i chec zycia bez pracy, mnie tez dotyczy
zarzucano mi, ze udaje chorowanie, sam je wywoluje, ze zle sie lecze i tak dalej
nie mialbym serca z nim tak robic
juz i tak kilka razy sie obrazil i sfochowal, mimo, ze w gruncie rzeczy mowilem prawde

najwieksza roznica mniedzy nami jest to, ze moje zdrowie zaczelo nieco szwankowac gdy mialem dwa lata, a posypalo sie kompletnie gdy mialem lat dwanascie
zmarlem w wieku dwudziestu czterech lat
czy mialem jakis wplyw na to?
na pewno roznych rzeczy mozna bylo uniknac, czy zrobic lepiej, ale czy wtedy bylaby to nadal moja sciezka?

ChZ tez ma swoja sciezke
nazywajac go zaslepionym ignorantem nie pomoge mu na tej sciezce
zle czuje sie w roli tego, ktory punktuje i poucza
juz dosc tego w zyciu narobilem
w swiecie widzianym z perspektywy Huny prawda jest waluta
wypominanie komus nie pomaga

huna mowi tez o przewidywalnosci
przykro jest patrzec na czlowieka, ktory zachowuje sie w przewidywalny sposob, sam nie zdajac sobie z tego sprawy

tak jak przykro mi patrzec na wlasne zachowania, z ktorych nie jestem dumny

paradoksalnie ChZ najbardziej obrazil sie, gdy mu powiedzialem, ze ma jesc
kompletnie nie chcial, wiec dalem mu dostep do trzech pudel slodyczy, ktore nagromadzily sie przez ostatnie lata


od ponad trzydziestu lat kazdego dnia walcze o to, by poczuc sie jakos znosnie
nie bede czul sie winny, ze urazam odczucia kogos, kto niszczy swoje zdrowie i domaga sie wspolczucia
co wiecej, kto pierdoli o zabijaniu sie, bo mu sie jakos zycia nieco obnizyla i nie dostaje tego co chce tak latwo jak przywykl

kazda sprawa moze byc widziana z innej perspektywy
on moze obrazac sie na moja szorstkosc, a ja na jego bezczelnosc

rezerwuje wspolczucie dla ludzi, ktorzy tego potrzebuja i jakos na nie zasluguja, a nie ludzi, ktorzy laduja sie w jakis projekt i na calej dlugosci sami siebie oklamuja
jest roznica pomiedzy podtrzymywaniem wlasnej nadziei, a bladzeniem w oblokach
szalenca od geniusza trudno rozroznic na jego sciezce, sa jednak jakies symptomy


ChZ niczym nie rozni sie do pacjentow w szpitalu, w ktorym pracuje
zawsze mowilem, ze pewnie polowe z nich moznaby 'wyleczyc', gdyby mieli odpowiednia diete
nigdy bardziej tego nie czulem
ja sam mam lepsze i gorsze okresy i trudno wlasciwie wyznaczyc kryteria wg ktorych powinno sie wyceniac czlowieka
czy po tym co przezyl, czy do czego jest zdolny?

dla mnie wyobraznia zawsze byla granica pojmowania swiata
nic tak nie pomaga jej, jak pogodzenie sie z faktem, ze nie zawsze mamy racje

jest tak wiele objawow bycia dojrzalym czlowiekiem
w rozwoju duchowym chyba nic nie liczy sie bardziej, niz zdolnosc bycia szczerym ze soba samym


czas do pierwszego wiekszego kryzysu spedzilem czujac sie kiepsko i walczac ze soba, bo nie da sie jednoczesnie pouczac innych i walczyc na wlasnej sciezce
nie ma nic bardziej dosadnego na sciezce, niz spotkac sie ze swoimi odbiciami

przypomne, ze zawsze musimy ulozyc sprawy najpierw ze soba samym, pozniej z wyzszym bytem, w ktorego wierzymy, a dopiero na koncu z innymi ludzmi
ci, ktorzy traca energie na uzeranie sie z innymi ludzmi najwyrazniej jeszcze nie do konca zaczeli swoja sciezke
ulozenie spraw z absolutem, wyzszym bytem jest istotne, jesli mamy miec energie na podazanie sciezka
musimy rozumiec swoje mozliwosci i ograniczenia i nie tracic czasu na cuda


moja aktualna terapia opiera sie na jednym warzywie, ktore trudno mi zorganizowac
dotad znalalem tylko jedna hurtowanie, ktora je miewa, jesli dojedzie paleta z Wloch
w Polsce nawet w Biedronce moglbym dostac, ale ja zyje w kraju, w ktorym warzywa, owoce i ryby sa rarytasem dla bogatych, a biedni nie lubia, szkodzi im i nie kupuja

moje zycie kreci sie wokol remontu domu, na ktory nie mam kasy ani sily
wywolanie w jakims stopniu przewidywalnego kryzysu ma jednak swoje plusy, ktore moze nie kazdy zrozumie
jestem ostatnio w troszke ciasnej sytuacji, ale rozmaite kryzysy wzmacniaja mnie
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sro Sty 03, 2024 01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wprowadzil sie do mnie lokator
wcale sie nie spieszyl, ale zona splacila jego czesc domu i zazadala, by sie wyprowadzil przed swietami
w kuchni syf, dopiero szpachlujemy, drzwi do pokoju nie ma, salon jest jednym magazynem, ale jakos da sie mieszkac
powalczyl o miejsce w lodowce i szafach i jakos funkcjonujemy
do pracy prowadzimy na zmiane
jestem mu juz winien niemal za trzy miesiace mieszkania za pomoc w remoncie, ale przynajmniej remont idzie dosc szybko

w moim wieku chyba coraz trudniej znosic obcych ludzi w swojej przestrzeni, ale jakos sie dogadujemy
mowil, ze bedzie zaciskal zeby

jestem troche w dolku i wlasciwie skonczyly mi sie kompletnie pieniadze, ale traktuje to raczej jako kwestie dogadania sie z Gora
nie ma moze tego komfortu, jak gdy mialem kilkunastu przewodnikow, projekt i nieograniczone zasoby, gdy potrzebowalem
teraz tylko dyskretnie ktos pomoze gdy mi stres podskoczy


mam zaproszenie do zachodniego Meksyku
zorganizowalem tam troche Dalii i moze bedzie okazja zobaczyc jak rosna
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Wto Sty 16, 2024 06:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspollokator kaszlal przez ponad tydzien, a ja czekalem az mnie cos wezmie
w pracy powiedzialem, ze dopiero co na urlopie bylem chory, to do konca roku mam spokoj i pierszego stycznia poczulem sie troche chory, ale poza pretekstem do opierdalania sie, nic wiekszego nie bylo
w ten weekend znow poczulem sie chory
bolalo mnie gardlo i troche kaszlalem
pomyslalem, ze to moze od farby, albo cos zjadlem, bo gardlo pokrylo mi sie sluzem
tymczasem mialem wielki apetyt i energetyka trzymala sie
czyli to jednak nie infekcja

tak na prawde wystarczylo, ze ktos z mojej rodziny w Polsce kupil warzywo, ktorego szukam i sie zaczelo

jak to Huna mowi: oddzielenie jest pozyteczna iluzja
ja nawet spac chodze o tym czasie co Pepito
kazdy, kto gdzies tam mysli o mnie, wysyla mi informacje

czuje i zyje tym co inni ludzie doswiadczaja

w ostatnim czasie dwoch pacjentow z mojego oddzialu popelnilo samobojstwo (poza oddzialem) i jeden probowal
w tym pierwszym przypadku bylo cos dziwnego, bo koles nie dawal mi spokoju, az zapytalem co z nim i mi powiedziano, ze przedawkowal
ten drugi mial tak czarna energetyke, ze go unikalem i nawet dobrze nie pamietam jak wygladal


z zalatwianiem pracy pomocnika pielegniarza wciaz sie cos komplikuje
niby to czesto sie zdarza, ale jednak dwa lata to troche przesada
zaangazowalem centrale krajowa zwiazkow zawodowych i oficer od dyskryminacji
zapytala, czy mam cos na pismie

zobaczymy co z tego wyjdzie

finansowo kwicze, mimo, ze teoretycznie mam dochody na poziomie sredniej krajowej i jeszcze lokatora

ostatnio kupowalem plytki do nowej toalety, a jeszcze mam na liscie wykladzine, farby, meble itd.
od lat wydaje po 3000 pandow miesiecznie i nie wyobrazam sobie, ze mozna miec mniej; zwlaszcza, ze prawie nigdzie nie wychodze

odwiedzam czasem saune, ale tam tylko od swieta jest lepiej
faceci przychodza i sami nie wiedza czego chca
zwykle tylko ci starzy nie maja hamulcy

swiat bylby doskonalszy, gdyby faceci trzymali sie zasady, ze to ten mlodszy musi dotknac pierwszy

jestem w srednim wieku i juz nie wystarczy sie pokazac i pomachac plaskim brzuchem

schudlem ponad 10 kg, ale dalej jakos juz nie chce spadac, a na ruch nie bardzo mozna liczyc
cos sie zmienia, bo nie moge spac z bolu; biore tylko Tramal za Tramalem i czekam

zaczalem pracowac w piatki, wiec w 3 dni robie po 36 godzin i dostaje wyplate za 52h

bylem na slubie kumpla, choc srednio mialem chec isc
z jego rodziny byla tylko siostrzenica z mezem, u ktorych sam niedawno byl na slubie
strategicznie spoznilem sie na tyle, ze wszedlem na sale w momencie, gdy oglaszali ich para

poznalem troche lokalsow i juz pare godzin pozniej bylem z jednym nago w jacuzzi
innej parze odmowilem odwiedzin, chociaz uslyszalem, ze wygladalbym dobrze nago (maja slinga)


mam troche klopot z ChlopakiemZ, bo co mam z nim zrobic?
czego wlasciwie chce ode mnie?
on rozumie bliskosc tylko w skrajny sposob i brakuje mu umiejetnosci zycia
az dziwie sie, ze przetrwal tak dlugo
jedyne miejsce jakie dla niego widze aktualnie, to szpital taki jak ten, w ktorym pracuje

powiedzialem mu, ze obraza mnie jego pierdolenie o kozysciach z zabicia sie
tak bardzo staralem sie nie ranic innych, a i tak nie chcialbym znow zaczynac zycia
smierc niczego nie rozwiazuje
tyle razy umieralem, ze cos o tym wiem
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Nie Lut 25, 2024 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

phorum ostatnio zniklo nie bylo wlasciwie wiadomo czy ktos to jeszcze prowadzi
wystarczy spojrzec na ich strone na Fb


jestem juz po szkoleniach i czekam az przydziela mi szefa i dzial rekrutacji przekaze moja teczke
prawdopodobnie beda chcieli upchnac mnie gdzies w konkretnym miejscu na poczatku, az ktos podpisze mi zaliczenie praktyk
bedzie szef, to bede mogl zapytac o szkolenie z agresji i obezwladniania, bo bez tego nie pozwola mi pracowac w psychiatryku
nie ma wiec pewnosci, czy do jesieni w ogole bede mogl zaczac normalna prace
na razie biore nadgodziny
w tym tygodniu nawet dwa razy, czyli 4x12h

na moim oddziale jeden pacjent ostatnio pobil swoja byla szefowa (tez sie z nia kluce od 7 lat) i wyladowal w izolatce na intensywnym, drugi spilowal sobie zeby i odgryzl pielegniarce ucho, a dzis jeden z depresja nie wrocil z przepustki i zalozylismy, ze nie zyje, ale okazalo sie, ze tylko sobie popil kulturalnie whisky i spoznil sie
podkablowalem pacjenta, ze wyglada na nacpanego, ale zdaje sie, ze jest taki tylko po lekach

jutro sprzatam pokoj pacjenta, ktory mial miec jakas superniebezpieczna bakterie, ale kolejne wymazy wyszly w normie

mamy tez gdzies pacjenta z MRSA, wiec sadzac po poziomie sprzatania, jest on juz wszedzie
ostatnio 4 osoby dostaly zakaz pracy u mnie na oddziale, a ja mam o tyle satysfakcje, ze jesli na mnie tez trafi, to chyba gorszego miejsca mi nie moga dac (no moze poza damskimi oddzialami)
klucilem sie z szefowa, ze ciagle dostaje najgorszy syf, a ona mi na to, ze nic innego nie ma
- bo niby gdzie bys chcial pracowac?
- chocby naprzeciwko
- tam juz ktos pracuje od dawna

tak, babka po 60, ktora wlasnie po tej rozmowie miala stan przedzawalowy

teraz mam opinie tego co wrozy albo sprowadza smierc


skonczylem terapie i wlasnie wzialem ostatnia witamine E, by sie po niej wyplukac
w poprzedni weekend bylem popic i jakos nie moge wrocic do ladu
pojawily sie niektore zapomniane odbjawy, bol nasilil sie, choc jednoczesnie obszary bolu zmniejszyly sie
moze za pare dni dowiem sie na czym stoje


znajomy po slubie stopniowo przestal sie odzywac i tlumaczy sie nadmiarem pracy, ale slychac jakas niechec

moj lokator nie chce mi juz pomagac w remoncie, bo bardziej ceni sobie mieszkanie za poldarmo w syfie
po tym jak podsypalem troche nawozem, w tym roku mam setki krokusow i tez troche wiecej przebisniegow
wkrotce zacznie sie inwazja mini hiacyntow, ktore rozsialy sie wszedzie i juz zaczely wychodzic kwiaty posadzone przez ChlopakaZ
zdaje sie, ze jez, ktorego jakies zwierze usilnie probowalo wykopac z ziemi, nie przezyl
nie dopilnowalem, by przykryc go na mrozach

jak tylko skonczylem swoja terapie to bardzo rozbolal mnie zoladek i watroba
cos mi w tym nie pasowalo, bo moja energetyka nie odzwierciedlala tych objawow
zadzwonilem na konsultacje i dostalem potwierdzenie, ze tylko przelaza na mnie objawy lokatora, ktory przezyl ostatnio stres z powodu bylej zony
paradoksalnie chce sie leczyc w Polsce, mimo ze aktualnie to ja wyciagam z niego chorobe i neutralizuje u siebie
po kolejnych zmianach diety stwierdzil nawet, ze chyba bedzie ostatecznie mial taka diete jak ja, choc mial do niej sporo uwag, po czym stwierdzil, ze mu szkodza warzywa i wroci do diety miesnej

coz, kazdy ma swoja sciezke
mnie aktualnie bardziej wkuza bol karku i barku, a wczesniej plecow
sasiadka ma rwe kulszowa i udalo mi sie tylko tyle z nia rozmawiac, ze potwierdzilem co sie u niej dzieje
jej synek w nocy kaszlal, a mnie troche poszlo z nosa

jestem jeszcze slaby i wchlaniam energie mojego swiata
w tym choroby bliskich

byc moze cala ta fibromialgia to nic innego jak to, ze podlaczylem sie zbyt rozlegle

po ostatniej terapii zmienilo sie to, ze troche wyczulilem sie energetycznie i znow troche zaczalem czuc komu chce sie sikac na sali na szkoleniu
zmienilo sie tez to, ze zamiast z okolo dwutygodniowym wyprzedzeniem, wiele rzeczy widze juz piec tygodni wczesniej

przez kilka dni ciagle widzialem ludzi z krwia pod paznokciem i pomyslalem, ze moze lepiej zaczac specjalnie uwazac by mi sie to nie przytrafilo
i przytrafilo!
wybieralem palcami zgnite drewno z ramy drzwi i wbilem sobie drzazge pod paznokiec
najgorzej bylo ja wyjac
ogolnie malo ekscytujace wydarzenie, ale pomaga skalibrowac sobie przeczucia

odbieram rzeczywistosc na kilku kanalach jednoczesnie i czasem trudno zlozyc z tych porozrzucanych symboli cos konkretnego
pomyslalem ostatnio o szampanie, poniej laski w pracy mowily cos o szampanie, pozniej znow pomyslalem
dzis otwieralem sloik z zalewa z burakow kiszonych i bylo w nim troche gazu - zasmialem sie: szampan, wtorna fermentacja
kisilem buraki, ktore lokator wyrzucal i jakos niechetnie sie kisiliy, jakby bylo w nich malo cukru; cos jednak zostalo w ich soku


przypomne, ze moj kraj znajduje sie w stanie wojny, choc nie bezposredniej, ale jednak wojny z Rosja, Iranem, Somalia, Jemenem i Omanem, wspieranych przez Chiny, Brazylie, Koree Polnocna, Pakistan, Indie i czesc krajow arabskich
wyjatkowo mamy niezle relacje z Argentyna, z ktora jestesmy na krawedzi wojny przez ostatnie 40 lat, ale tym razem udalo sie ich przekonac, by nie brali w tym udzialu
jestesmy wiec na granicy wojny z czterema miliardami ludzmi, ktorzy dysponuja wieksza iloscia surowcow i sily roboczej niz my

zylem w czasie, gdy wygrali Chrzescijanie i sprowadzili na znany swiat osiemset lat ciemnosci i ciemnoty; spalili biblioteki, zburzyli wiele zabytkow, otworzyli droge Arabom by sie rozwineli i probowali przejac cala Europe oraz wyrzneli dziesiatki milionow ludzi na pieciu kontynentach
zylem w czasie, gdy wygrali bolszewicy i cofneli cywilizacje jednej trzeciej swiata oraz Wielkiej Wojny i poczatkow najwiekszej rzezi ludnosci cywilnej w historii
zylem w czasie, gdy wygrali komunisci i zylem w czasie, gdy komunizm upadl
teraz zyje w czasie, gdy upada chrzescijanstwo, jednak na razie nie da sie nazwac tego co wlasnie nastepuje
znow czeka nas ogromny regres cywilizacji i ogromna ilosc ofiar
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Wto Mar 12, 2024 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okazalo sie, ze kobieta odpowiedzialna za rekrutacje oklamala mnie
zadzwonila potwierdzic, ze skonczylem szkolenia i ekipa od indukcji przesyla moja kartoteke do ekipy od okresu probnego
tak sie nie stalo
dwa tygodnie pozniej moj pracodawca nadal nie dostal nic z rekrutacji
cala karuzela kreci sie wiec od nowa


w kwestii fibromialgii cos sie zmienilo
sam fakt, ze pracuje teraz po cztery dlugie dni z rzedu bez wiekszych problemow, choc z duzym zmeczeniem, udowadnia zmiane
obszary bolu zmniejszyly sie, ale o bolu mozna mowic, gdy go nie ma i gdy zadne zarzadzanie bolem nie jest potrzebne
czlowiek zawsze czuje to co rozne warstwy jego swiadomosci i podswiadomosci uznaja za istotne

w pewnym momencie pojawil sie absurdalny bol i przeszedl od glowy do koncowek nerwow przez niecaly tydzien
niejako przypomnialy mi sie poczatki tych problemow
teraz witaminami modyfikuje troche to co sie dzieje i chyba czas, by na stale wlaczyc konopie w moje leczenie
przez 30 tysiecy lat kozystalismy z dobrodziejstw roznych odmian konopii, az jeden bogaty facet namowil kilku poboznych, by wprowadzic prohibicje i zakazy
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
11ksiezyc



Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 2121
Skąd: Dun Éideann, Alba

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2024 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastosowalem metode passive aggressive i metody jakimi posluguja sie Zydzi i w koncu osiagnalem to o co walczylem
przynajmniej w jakims stopniu

rok temu wyrobiono mi czlonkowstwo w systemie dla pracownikow majacych pod opieka inne osoby
to troche wiecej, niz zwykle zaswiadczenie z policji o niekaralnosci, bo jest to zitegrowany, calodobowy system monitorowania pracownikow, ktory zabezpiecza przed sytuacjami, w ktorych ktos zmienia miasto i pracuje z niepelnosprawnymi lub dziecmi po wyrzuceniu z pracy w poprzednim miejscu
w Polsce taki system tez by sie przydal, ale kler sie nigdy na to nie zgodzi, a co roku kler szantazuje polski rzad, ze nie podpisze ustawy budzetowej jesli rzad nie pojdzie na odpowienie ustepstwa
negocjowaniem tego po stronie rzadowej (?) zajomowali sie kiedys Ziobro i Duda

po malych bojach zalatwilem tez w zeszlym roku zaswiadczenie z medycyny pracy, ze nadaje sie do pracy

wszystko to dzieki zaangazowaniu zwiazkow zawodowych
wkrotce pozniej zostalo to jednak storpedowane
zanim moglem podjac prace zakablowano mnie do medycyny pracy, mialem przesluchanie i z wielka laska dostalem zgode na prace

by dostac sie na szkolenia musialem zaangazowac centrale krajowa zwiazkow zawodowych i oficera od dyskryminacji
i tu wlasnie zaczalem podkrecac srube: skoro juz rozkrecili proces rekrutacyjny i trwal on juz poltora roku, kwestia, czy jeszcze mnie chca odeszla w zapomnienie i zaczelo sie chamskie blokowanie wszystkiego, ale na silnego zawsze znajdzie sie silniejszy i podkablowalem lokalny oddzial zwiazkow zawodowych, ze slabo sie staraja i lacznie 11 miesiecy pozniej doczekalem sie szkolen

jak juz mialem szkolenia i znow mnie oklamano, ze wszystko jest pozalatwiane, okazalo sie, ze nie dostalem za szkolenia pieniedzy
moglem wiec wyslac wezwanie do zaplaty w ciagu 14 dni, ktore tez zignorowali, ale musieli wpisac odbycie szkolen w system, bo doszloby do zlamania prawa, ze wykonalem prace, ktora nie zostala zarejestrowana, czyli byla na czarno
jak juz bylem w systemie trzeba bylo mi zaproponowac kontrakt
i wlasnie tego dnia zadzwonila do mnie wieczorem bedaca na urlopie *(^&%, ktora ciagle blokuje moja rekrutacje mowiac mi, ze mam nie podpisywac kontraktu, bo pewnie nie potrzebuje, bo juz mam

- jestes pewna?
- sprawdze to i ci zadzwonie
- lepiej mi napisz w mailu

powiedziala tez, ze wpisze mi praktyki

- ktory wolisz szpital?
- najwiekszy, do ktorego tez moge isc pieszo
- ok, to kiedy masz czas?
- wyjezdzam na swieta i wracam w czwartek
- ok, to na piatek i poniedzialek?
- nie, wole od poniedzialku

po swietach przyszedl mail, ze grupa Probation, ktora miala dostac moja kartoteke chce mi umowic praktyki i pyta sie, czy potrzebuje
proponuja oddzialy z dziadkami w miescie, albo na wsi

wku%wilem sie i zje%alem ich
- po co chcecie mi umawiac, skoro mam umowione przez *(^&%?
- nie rozumiem waszego systemu
- ja mam wiedziec, czy potrzebuje praktyki?
- piszecie do mnie anonimowo
- pisze do zwiazkow, by zazadali od General Managera kolejnego review mojej rekrutacji
- nawet mi nie zaplaciliscie

nastepnego dnia rozdzwonil sie telefon
umowili mnie na praktyki o dzien pozniej i to na oddziale obok mojego, w psychiatryku
zatwierdzili platonosc za szkolenia
zamowili pilnie uniform i karte dostepu
a przede wszystkim wprowadzili wszystko do systemu, a wiec moja rekrutacja autentycznie dobiegla konca i odebrali wladze nade mna tej *(^&%

jestem juz po praktykach, gdzie wywarlem dobre wrazenie
przez 6h dziennie zajalem sie 80% tego co dzialo sie na oddziale z wyjatkiem kwestii medycznych i poscieli
okazalo sie, ze znam juz niektore najbardziej upierdliwe pacjentki, bo juz z nimi pracowalem
lubia mnie i dogadujemy sie, a jedna najbardziej upierdliwa i tak ma zalatwiane miejsce na oddziale intensywnym

tak czy inaczej przy moim wzroscie i wadze o polowe mniejsze kobiety nie sa agresywne wobec mnie nawet slownie, wiec czuje sie troche jak przedszkolanka w przedszkolu
negocjuje z bardzo emocjonalnymi ludzmi, z ktorymi nie da sie negocjowac i odpowiadam na najbardziej absurdalne ich zadania w sposob nie eskalujacy konfliktow

szesc godzin na nogach, dziesiec minut przerwy, nawet bez jedzenia i picia

oddzial zaprasza mnie znow

szefowa oddzialu podpisala mi zaliczenie kompetencji za nastepne 12 miesiecy i napisala, ze nalezy mi sie awans, bo aktualnie wszyscy pracownicy raczej maja juz zaliczona zawodowke w opiece, albo potwierdzone doswiadczenie i sa awansowani o oczko wyzej
formalnie powinienem przejsc 9 miesiecy szkolen i praktyk, by awansowac, ale szefowa oddzialu obejzala jak pracuje i napisala w tej sprawie po dwoch dniach pracy

awans oznaczalby, ze mialbym placone tyle co moi brygadzisci w mojej dotychczasowej pracy i moglbym wykonywac pewne proste prace pielegniarskie powyzej aktualnego minimum, tzn: wazenie, mierzenie cisnienia, pobieranie probek itd.

aktualnie moja praca wyglada tak, ze to pacjenci do mnie przychodza z najmniejszymi pierdolami, glownie logistycznymi, a po awansie to ja bym chodzil do nich z konkretnymi sprawami zwiazanymi z ich zdrowiem i zaczalbym pisac proste raporty na ich temat


w miedzyczasie, gdy pieniadze za szkolenie nie przyszly i potwierdzilo sie, ze ktos aktywnie blokuje moje zatrudnienie i ustawicznie klamie, zamowilem kopie wszystkiego co w bazach ma na mnie sluzba zdrowia, zarowno kartoteki medyczne, jak i zatrudnienia i rekrutacji

dzis minal termin ustawowy wydania mi tych kopii
dostalem tylko kartoteki medyczne

glowny szpital wyslal mi kopie na zoltym papierze dwustronnym, okolo ryzy papieru
drugi zadzwonil, ze nie wysla, bo ciezkie i musialem sam odebrac
cienki papier jednostronny, tez okolo ryzy

z pobieznego przegladu dowiedzialem sie, ze podejzewano mnie o raka watroby i kontaktowano sie w tej sprawie ze specjalista
jeszcze w marcu bylem oddac probki krwi w tej sprawie, ale specjalista raczej wyklucza to
z ciekawostek moja sledziona wyglada niewyrozniajaco sie
jest to jakies osiagniecie, skoro mam nowa
w 2004 roku moja sledziona zdechla i musialem sobie odtworzyc

wcale nie prosilem sie o to, ale opieka zdrowotna zmusila mnie do tego, bym kupil sobie kombajn biurowy z drukarka laserowa i skanerem z podajnikiem, nauczyl sie kozystac ze sztucznej inteligencji do pisania listow prawnych i zaczal wysylac skargi za skargami
zaczalem juz pisac maila do lokalnego posla, ktory tak sie sklada, ze jest najbardziej aktywnym poslem w kraju i szczegolnie zaslynal w walce o dostepnosc opieki zdrowotnej

mam wiec teraz do napisania skarge na Oficera Informacji za zlamanie warunkow ustawy o Ochronie Danych i niedostarczenie mi wymaganych kopii baz danych
jesli jest w nich to, czego sie spodziwam, ze jest, to poszczegolnym osobom potencjalnie moze grozic 2 lata wiezienia za naruszanie ustaw chroniacych moja prywatnosc

miesiac temu Oficer przyjmujac moj wniosek odpisal, ze osobiscie zajmnie sie ta czescia i zdazy w terminie bez potrzeby przedluzania
chyba nie wiedzial na co trafi, a w koncu jest oplacany przez organizacje, z ktora ja prowadze wojny od lat


w wolnym czasie bede mial mozliwosc przejzec moja kartoteke z kliniki i porownac z czastkowa kartoteka, ktorej kopie uzyskalem nielegalnie dzieki uprzejmosci mojej lekarki
pacjent nigdy nie dostaje calkowitej kopii swojej kartoteki, przynajmniej nie bez cenzury odpowiedniego lekarza
jesli konkretne informacje nie byly cenzurowane juz na etapie wprowadzania do systemu, to watpie, by teraz chcialo sie komus cenzurowac ostatnie 20 lat kartoteki
ze szkolen nic mi nie wiadomo, by byl jakis systemowy mechanizm oznaczania informacji jako poufnych przed pacjentem
wszystko jest cenzurowane w zaleznosci od kontekstu wgladu
_________________
za szybko jest cierpieniem i za wolno jest cierpieniem
bawmy sie dobrze zanim dojdziemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 10, 2024 22:31    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum smierc Strona Główna -> Moderowane przez 11k Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 121, 122, 123
Strona 123 z 123
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

smierc  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group