Forum smierc Strona Główna smierc
smierc i umieranie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oto nadszedł król królów!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum smierc Strona Główna -> Moderowane przez Zrytego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zryty



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 289

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche sie zgadzam 11k i troche nie. Raczej nie mysle w kategoriach "gdybym miał". Prawda jest taka ze nasza przeszlosc nas okresla. Nasze przeszle mysli, wyobrazenia o sobie, innych, swiecie, religii, doznania, emocje, wszystko. Jestem kompletnie i w 100% zaprogramowany przez swoją przeszłość. Jestem tym kim jestem bo byłem tym kim byłem, bo myslalem tak jak myslalem, mowiłem jak mowilem, działałem jak działałem. Wszystko to było decyzją, schizofrenia jest decyzją, depresja,sny, szczescie jest decyzją, to kim jestem jest wielką nieswiadomą decyzją. Z wiadomych przyczyn nie moge być ani dobrym czlowiekiem ani chrzescijaninem. Mamy jakąś religie wezmy cokolwiek, moze byc chrzescijanstwo. Ok. Mamy te przykazania ale zycie według nich jest totalnie niemozliwe. Nie twierdze ze jest to bezsensowna droga. Pewnie nie. Ale jest to dla mnie zwykły system nakazów i reguł do których zwyczajnie nie pasuje. Nie twierdze ze inni tez tak mają, mysle ze sa na swiecie dobrzy ludzie, ale to też tylko warunki, oni dobrze mysleli, dobrze działali i powiedzmy w mniejszym lub wiekszym stopniu mogą sie dopasować do danej religii. Jezeli jestes zle uwarunkowany, niekorzystnie wtedy nie mozesz zrobić nic. Mysle ze czlowiek kompletnie nie moze sie zmienic. Nie wierze w to. Wierze ze mozna porzucic swoje uwarunkowania, wyobrazenia, mysli, pewne rzeczy i to jest jedyna prawdziwa droga do zmiany. Takie jest moje zdanie. Ta cała dharma (tak w moim głupim pojęciu, bo sie nie znam) to nic innego jak wiedza o tym jak stworzyć korzystne warunki i porzucic niekorzystne. I ta wiedza jest niezbedna w moim rozumieniu zeby zrobić ze sobą cokolwiek. I dlatego zrozumienie tego jest dla mnie wazne. To rzecz jasna tylko moje zdanie.
Nina nie jestem gorszy od swietego ani lepszy od seryjnego mordercy (moja prywatna opinia).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 10:56    Temat postu:

Powrót do góry
Nina2



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 3191
Skąd: Paris, France

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zryty napisał:
Raczej nie mysle w kategoriach "gdybym miał"

Doskonale. „Niech mowa (a więc i myślenie wasze ?) będzie TAK i NIE, co do reszty – od diabła pochodzi“ (cytuję z pamięci, więc może niedokładnie, z Ewangelii ) .
Zryty napisał:
Jestem tym kim jestem bo byłem tym kim byłem

Najprościej zdefiniowałeś prawo karmy, LOL. „To, czym jesteśmy dzisiaj, wynika z naszych wczorajszych działań“.
Ale wniosek,że jutro będę tym, co zarobię sobie dzisiaj. A że już lepiej wiem (jak działa karma), to i lepiej uważam. Czyli – będzie lepiej.

Hm, mogą przyjść teraz „przyspieszone oczyszczenia“ zaległej karmy. Trochę syfi, ale jak rozumiemy co jest grane, to przejść je łatwiej. Chodzi o spłacenie czy odrobienie zaległej karmy, co tam się nazbierała. Zeby nie ciągnąć bagażu z przeszłości za sobą, żeby wspomnienia nie bolały żalem czy wyrzutami sumienia lecz rozpłynęły się w obojętnym zapomnieniu.
Boli, lecz każdy zdjęty bagaż nas uwalnia.
Zryty napisał:
Nina nie jestem gorszy od swietego ani lepszy od seryjnego mordercy (moja prywatna opinia).

I doskonale. Nie porównuj tylko po prostu bądź. Ale – to proces, sami też się zmieniamy bez przerwy. Byle w dobrym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 14:42    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum smierc Strona Główna -> Moderowane przez Zrytego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

smierc  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group